Německý obchodní rejstřík (Handelsregister) je v SRN veřejný rejstřík, který obsahuje zákonem předepsané informace o obchodnících a obchodních společností. Nejdůležitější ustanovení ohledně obchodního rejstříku obsahuje německý obchodní zákoník (Handelsgesetzbuch, ve zkratce HGB).

Informace o podnikatelích a obchodních korporacích

Rejstřík se skládá ze dvou oddělení, oddělení A (mj. jednotliví podnikatelé, osobní společností typu oHG (německá veřejná obchodní společnost) a KG (německá komanditní společnost)) oddělení B (kapitálové společnosti např. GmbH, AG). Zkratky pro tyto oddělení jsou HRA a HRB.

Jak získat informace z německého obchodního rejstříku?

Informace z německého obchodního rejstříku na rozdíl od českého obchodního rejstříku nejsou v Německu veřejně přístupné na internetu. Pro nahlížení do obchodního rejstříku na internetu je nutná registrace na portálu obchodních rejstříků. Informace nejsou zdarma. Nahlédnutí do každého dokumentu je zpoplatněné. Za každy stažený dokument se účtuje správný poplatek.

Rešerše v německým obchodním rejstříku již od 495 Kč

Pokud budete potřebovat informace z německého obchodního rejstříku, můžete se na nás obrátit. Máme dálkový přístup do německého obchodního rejstříku a tím pádem možnost tam pro Vás provést rešerše. Můžeme Vám touto cestou například obstarat aktuální anebo chronlogický, neověřený výpis z Obchodního rejstříku. Rešerše pro Vás provedeme již od 495 Kč bez DPH. Pro rešerši potřebujeme identifikační údaje společnosti.